Krčma U Císařské cesty

Místo
Branišovice
Typ
Restaurace

Popis realizace

Pro pana X jsme řešili již několikátý projekt osvětlení, tento nás však bavil asi nejvíce. Ze starého mlýna pan X udělal restauraci s penzionem, možná jste tam už někdy byli.

Krčma

Interiér se nese v středověkém duchu a to pro nás znamenalo, že svítidla nemohla být vidět. Prostor jsme potřebovali nasvítit dost specificky, museli jsme myslet na to, že je potřeba v restauraci uklízet, pro úklid je vhodné mít světla až nad míru, ale zároveň je potřeba ideálně z těch stejných svítidel vyvodit příjemné tlumené světlo pro vychutnání si výborného pokrmu. Tento zajímavý projekt jsme nakonec vyřešili nepřímým osvětlením dřevěného stropu. Do profilů Corner 16 jsme použili LED pásky o výkonu 15w/m v barvě teplé bílé. Celkový výkon byl cca 800w, to by na úklid stačilo. Svítivost se dá plynule regulovat stmívači, personál tedy může naladit světelnou scénu přesně podle dané akce.

Společenská místnost

V druhém patře tohoto útulného, ale prostorného objektu je společenská místnost, kde již nebylo potřeba LED pásky tak moc skrývat. Ale i tak nám to nedalo a řekli jsme si, když tedy budou vidět, ať je aspoň na co koukat. Myslíme si, že přesně takového efektu jsme dosáhli a totéž nám potvrdil i personál. Pro konferenční místnost jsme použili profil Corner 30, který díky své hloubce zamaskuje jednotlivé svíticí diody, jako zdroj napájení jsme použili zdroje Meanwell ELG-240-24A. Celkový výkon sestavy je asi 900w. Světelné orkuhy jsou rozděleny na 3 části a každá část se dá samostatně regulovat od 0 do 100% na jednom čtyřkanálovém ovladači.

Použité komponenty

LED pásky: 15W/m

Zdroj: ELG-240-24A

Stmívač: MiLight + ovladač

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.