Osvětlení koupelen

V koupelně mnoho domácností nemá okno a ideální osvětlení je zde tedy ještě důležitější.  Kromě hlavního osvětlení místnosti, se nejčastěji osvětluje zrcadlo, prakticky i dekoračně, sprchové kouty, dekorační osvětlení vanypoliček, atd.

Osvětlení koupelen

OSVĚTLENÍ ZRCADEL

Osvětlení zrcadel je velmi důležité hned z několika důvodů.

Za prvé na sebe potřebujete vidět, když se na sebe do zrcadla díváte. Mnohdy se jedná o druhý světelný zdroj v koupelně a my jsme zastánci toho, že jedno svítidlo na stropě prostě nestačí.

Svítidla je potřeba rovnoměrně rozložit po místnosti a zrcadlo se přímo nabízí k tomu. Na první pohled není vidět, že se jedná o světlo nad zrcadlo, jakmile se ale rozsvítí, vyzařuje z něj velmi příjemné světlo a je rozloženo do prostoru. Plní tak funkci jak “dokreslovacího” svítidla, tak svítidla, které si zapnete například večer, když nechcete být oslněni hlavním svítidlem.

Zrcadla dodáváme již včetně osvětlení, v případě, že zrcadlo máte, osvětlíme jej. Zrcadla osvětlujeme buď po obvodu nebo na něj umístíme profil s LED páskem, který svítí přímo na vás. Některé typy osvětlení zrcadel naleznete vystavené u nás na prodejně.

osvětlení koupelny
20543641_1582047331845808_5722675987585249770_o
osvětlení koupelny
osvětlení wc
13920336_1202498526467359_9106020658979786451_o

OSVĚTLENÍ SPRCHOVÝCH KOUTŮ

Osvětlení sprchových koutů je možné díky speciální voděodolné úpravě svítidla. LED pásek umístěný do hliníkového profilu se zalije speciální hmotou, epoxidem, díky které je svítidlo chráněno proti vodě i vlhkosti.

Tato hmota může být jak čirá, tak zmatněná, kdy nepropustí tolik světla a jednotlivé body nejsou viditelné a tolik neoslňují.

Podívejte se na naše realizace

Nejčastější dotazy

Dodáváme světlo do vašeho života

Jak je potřeba nachystat strop, když chci mít napínaný strop?

 Pokud uvažujete nad celoplošně osvětleným stropem, stačí nám nachystat jen vývody na světla a my si vše už nachystáme.

U obvodového stropu je potřeba vymalovat strop na bílo, aby strop krásně odrážel světlo a neházel stíny.

Jaké nejmenší snížení je potřeba?

Pokud chcete prosvětlený strop, doporučujeme snížení stropu alespoň 15cm. Obecně platí, že čím větší odsazení, tím je cena nižší.

Pokud budete mít jen fólii bez prosvětlení, tak nám stačí snížení 4cm.

Je vhodný napínaný strop i do koupelny? Nebo nad bazén?

Ano, napínaný strop díky svému materiálu může být i ve vlhkém prostředí.

Jak řešit stmívání?

Nejlepší variantou je chytrá domácnost Loxone (Smarteon), pokud ale nemáte chytrý dům můžete vybírat z několika variant stmívání, buď pomocí ovladače milight, pomocí triac stmívání, aplikací zigbee anebo casambi. Pokud si nevíte rady, tak nás oslovte a my Vám rádi poradíme.

Nezávazná poptávka