Komplexní osvětlení domácností

Komplexní osvětlení domácností je vhodné myšlenkově rozdělit na 2 typy – novostavby a domácnosti se stávajícím osvětlením, jelikož v každém případě se postupuje mírně odlišně.

Komplexní osvětlení domácností

NOVOSTAVBA

Osvětlovat Vaší novostavbu nebo kompletní rekonstrukci Vašeho domu či bytu nás velmi baví. V ideálním případě je dobré nás oslovit v rámci projektu, abychom mohli zadat elektrikářům požadavky na příslušnou kabeláž podle vybraných svítidel.

Pracujeme jak s led pásky tak ale i s hotovými svítidly.

Pokud se rozhodnete pro osvětlení z led pásků, tak doporučujeme zdroje umístit do rozvaděče, kde k nim bude dobrý přístup. Toto má především výhodu v tom, že napájecí zdroje nejsou u svítidel vidět a nemusí být maskovaná. Zároveň si můžeme dovolit použít ty nejkvalitnější napájecí zdroje se 7-letou zárukou, protože jeden zdroj napájí 3-10 svítidel.  Zároveň má velmi vysokou efektivitu, takže svítidla budou ještě efektivnější.

Svítidla z led pásků můžou mít různé tvary: jednotlivé linie, obdélníky, čtverce, kliky-háky a různé tvary tvořené z přímek. Svítidla můžeme kombinovat jak v jednobarevném provedení, tak i s měnícími barvami RGB. 

Zároveň lze instalovat stmívače na ideální doladění atmosféry anebo napojit led pásky na chytrou domácnost.

V případě, že se rozhodnete pro osvětlení na 230V, můžete vybírat ze široké škály svítidel. Buď Vám interiér i svítidla navrhne přímo Váš architekt, anebo Vám s umístěním a vhodným svítidlem poradíme my. Inspirovat se můžete v našich katalozích dodavatelů a na našich realizacích. 

Při výběru svítidel je dobré i přemýšlet nad tím, jestli budeme chtít svítidla stmívat nebo měnit barvu chromatičnosti a mít biodynamické osvětlení. Tam bychom doporučili svítidla s možností stmívání DALI. Pokud se o toto stmívání rozhodnete, je potřeba na to nachystat i příslušnou kabeláží.

Osvětlení domácnosti
DSC01694
osvětlení domácnosti lucis
napinany_strop-1024x538
DSC01708

DOMÁCNOSTI SE STÁVAJÍCÍMI SVÍTIDLY

Pokud již v domě bydlíte a neplánujete výraznější rekonstrukci elektroinstalace, je trochu odlišný způsob instalace LED svítidel. Máme tyto možnosti – vystopujeme jestli máte svítidla napojená na jeden nebo více samostatných okruhů, které jsou oddělené od ostatních spotřebičů, pokud ano, můžeme se pustit do práce podobně jako u novostavby. Do rozvaděče nebo poblíž něj umístíme napájecí zdroje, které budou zásobit LED pásky napětím, které jim bude vyhovovat (většinou 24V). To je v případě, že budete mít svítidla z led pásků. 

Pokud si vyberete svítidla na 230V, je potřeba zkonzultovat hlavně možnosti stmívání. Vždy i na původní rozvody se dá vymyslet, jak jednotlivá svítidla stmívat.

osvětlení domácnosti
osvětlení wc
osvětlení koupelny
Osvětlení funkcionalistického bytu
kruhové osvětlení obývacího pokoje

Podívejte se na naše realizace

Nejčastější dotazy

Dodáváme světlo do vašeho života

Jak je potřeba nachystat strop, když chci mít napínaný strop?

 Pokud uvažujete nad celoplošně osvětleným stropem, stačí nám nachystat jen vývody na světla a my si vše už nachystáme.

U obvodového stropu je potřeba vymalovat strop na bílo, aby strop krásně odrážel světlo a neházel stíny.

Jaké nejmenší snížení je potřeba?

Pokud chcete prosvětlený strop, doporučujeme snížení stropu alespoň 15cm. Obecně platí, že čím větší odsazení, tím je cena nižší.

Pokud budete mít jen fólii bez prosvětlení, tak nám stačí snížení 4cm.

Je vhodný napínaný strop i do koupelny? Nebo nad bazén?

Ano, napínaný strop díky svému materiálu může být i ve vlhkém prostředí.

Jak řešit stmívání?

Nejlepší variantou je chytrá domácnost Loxone (Smarteon), pokud ale nemáte chytrý dům můžete vybírat z několika variant stmívání, buď pomocí ovladače milight, pomocí triac stmívání, aplikací zigbee anebo casambi. Pokud si nevíte rady, tak nás oslovte a my Vám rádi poradíme.

Nezávazná poptávka