Osvětlení nábytku

Osvětlení nábytku se již neřeší ničím jiným než LED pásky. Pro toto osvětlení je vždy nutné předem si promyslet k čemu bude určené. Některé scény je vhodné nasvětlit dekoračně, slabšími LED pásky. Ostatní scény je nutné osvětlit LED páskem silnějším. Výjimkou není ani osvětlování barevnými pásky, a to buď v jednotlivých barvách nebo RGB či RGBW pásky.

Osvětlení nábytku

KREATIVNÍ OSVĚTLENÍ NÁBYTKU: SKŘÍNĚ, BOTNÍKY A ŠUPLÍKY

Osvětlit lze velké množství nábytku. Běžné je osvětlení skříní, šuplíků, botníků, knihovniček, jednotlivých poliček, osvětlení postelí a za postele, konferenčních stolů, stolů pod televizi, nebo osvětlení za televizí. 

Při osvětlování skříní, botníků či šuplíků je výhodné instalovat osvětlení spolu se senzorem na vypínání a zapínání, který reaguje při otevírání a zavírání, takže se světlo rozsvítí v okamžiku, kdy otevřete. Samozřejmě je možné umístit do skříně i klasický mechanický vypínač.

osvětlení nábytku
osvětlení skříně
osvětlení dřevěných schodů
osvětlení niky
vyroba svitidel

LED PÁSKY: VSAZENÉ A PŘISAZENÉ PROFILLY PRO NÁBYTEK

Pásky se mohou instalovat jak do vsazeného profilu, tak do přisazeného profilu. Výhodou vsazeného profilu je, že v nábytku nezabírá žádný prostor a nezavadíte o něj. Musí se však vyfrézovat drážky přímo v nábytku. Přisazený profil je naopak poněkud šetrnější k nábytku, jelikož se do něj nemusí vůbec vrtat a profil se nalepí pomocí oboustranné lepící pásky, avšak vyčnívá.

Nábytek lze osvětlit jak bílou barvou, většinou pro praktické účely, tak barevně k dekoračním účelům.

Podívejte se na naše realizace

Nejčastější dotazy

Dodáváme světlo do vašeho života

Jak je potřeba nachystat strop, když chci mít napínaný strop?

 Pokud uvažujete nad celoplošně osvětleným stropem, stačí nám nachystat jen vývody na světla a my si vše už nachystáme.

U obvodového stropu je potřeba vymalovat strop na bílo, aby strop krásně odrážel světlo a neházel stíny.

Jaké nejmenší snížení je potřeba?

Pokud chcete prosvětlený strop, doporučujeme snížení stropu alespoň 15cm. Obecně platí, že čím větší odsazení, tím je cena nižší.

Pokud budete mít jen fólii bez prosvětlení, tak nám stačí snížení 4cm.

Je vhodný napínaný strop i do koupelny? Nebo nad bazén?

Ano, napínaný strop díky svému materiálu může být i ve vlhkém prostředí.

Jak řešit stmívání?

Nejlepší variantou je chytrá domácnost Loxone (Smarteon), pokud ale nemáte chytrý dům můžete vybírat z několika variant stmívání, buď pomocí ovladače milight, pomocí triac stmívání, aplikací zigbee anebo casambi. Pokud si nevíte rady, tak nás oslovte a my Vám rádi poradíme.

Nezávazná poptávka