Výrobní prostory a kanceláře

Jak u kanceláří tak i u výrobních prostorů je potřeba dostatek světla, správné podání barev, dobře zvolená svítidla, aby nebyla příliš ostrá a nepříjemná, protože se v těchto prostorech pracuje většinou celý den. V kancelářích vybíráme svítidla buď plošná nebo závěsná.

Plošná svítidla osvítí prostor rovnoměrně. Závěsné svítidlo může být linie nebo nějaký tvar, nejčastěji obdélník, který také nasvítí plochu hezky rovnoměrně. Závěsná svítidla mohou být zavěšená v různých výškách, aby vyhovovala co nejvíce přáním zákazníka.

U kanceláří se vybírá nejčastěji barva studená bílá, která je nejjasnější  a může tak udržet lépe pozornost, než barva teplá bílá, která se hodí spíše do místností na relaxaci a odpočinek.

Ve výrobních prostorech se používají svítidla buď směrová, bodová nebo plošná. Vždy záleží o jaký prostor se jedná. Pokud ve výrobních prostorech jsou vysoké stropy je potřeba zvolit svítidla velmi výkonná, aby osvětlila prostor dostatečně. Můžou se svítidla i zavěsit a tím zlepšit osvětlení.

Směrová svítidla mohou být zvolena z tracking lightů, která se dají různě natáčet do směrů.

U plošných svítidel se jedná buď o panely, kde je potřeba si dávat pozor na kvalitu. Nebo pak mohou být varianty downlightů či LED pásků.

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.