Závěsná svítidla

Některá svítidla je vhodné přiblížit, co nejvíce osvětlené ploše. Může to být buď z důvodů lepšího nasvětlení prostoru, nebo snížení oslnění svítidlem. Toto přesně splňují závěsná svítidla. Tato svítidla se nejčastěji používají buď na osvětlení jídelních stolů, barových pultů nebo tam, kde je strop příliš vysoký, aby nasvětlil dobře plochu pod ním.

Nejčastěji se používá tvar obdélníku nebo rovné linky, který se volí nad stoly. Možné jsou ale i nejrůznější lomené linie, zakulacené svítidla nebo jiné útvary, které se skvěle hodí jako hlavní designové osvětlení místnosti.

Svítidla naší výroby

Naše svítidla, která vyrábíme na míru, nemají viditelný vodící kabel, napájení vedeme přímo závěsnými lankami.

Pouze tak můžeme dosáhnout designu, který od světel očekáváme a design je ještě minimalističtější. Pokud ve vaší místnosti nemáte sádrokartonový strop, za který by bylo možné vložit zdroj, přidává se ke svítidlu ještě jeden nebo více hliníkových profilů, do kterých se zdroj ukryje, jak je vidět na obr. 3.

Pro osvětlení kuchyňských stolů volíme vždy velikost ⅔ velikosti jídelního stolu. Tento rozměr se nám osvědčil ze tří důvodů:

  • designově ladí se stolem
  • osvětlení stolu je rovnoměrné
  • uživatel nezavadí hlavou o svítidlo
x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.