Firma Twata

Město
Brno
Typ
výrobní hala
Typ osvětlení
LED pásky v hliníkovém profilu

Popis realizace

Společnost TWATA se zabývá zakázkovou výrobou oblečení, spolupracujeme s nimi již delší dobu.
Před vánocemi roku 2017 se stěhovali do nových prostorů a tak nás požádali o pomoc s osvětlením celkem 350m čtverečných členitého prostoru.
Osvětlovali jsme výrobní halu, chodby, technické zázemí a kancelář.

Osvětlení haly

Pro osvětlení haly jsme potřebovali zvolit svítidla, která by svítila plošně a na pracovních stolech by vytvářela bezestinné prostředí a zároveň, aby byla svítivost aspoň 500 luxů.
Pro tyto účely jsme použili hliníkovou konstrukci, kterou jsme propojili jednotlivé trámy a na ně až umístili profil Mikro s čirým difusorem.
Jako zdroj světla jsme použili LED pásek 15w/m 24v s barvou chromatičnosti studená bílá.
Výsledek se nám podařil velmi slušně, požadavek na svítivost jsme překonali, opakovaným měřením jsme naměřili rozsah 550-700 luxů na pracovním stole, světlo je krásně plošné a na stolech by se jen těžce hledalo místo, které není dobře osvětlené.

Osvětlení chodby

Když vejdete do nové provozovny TWATA, je před vámi dlouhá chodba, která vede do kanceláře. Chtěli jsme tuto všední místnost trochu vyšperkovat, a proto jsme ji osvětlili po celé délce LED páskem o výkonu pouhých 6w/m v barvě studené bílé. I s takto slabým LED páskem jsme v chodbě naměřili  200luxů.

Osvětlení kanceláře

Kancelář jsme osvětlili LED páskem o výkonu 15w/m v barvě neutrální bílá, rovněž jsme na přání zákazníka instalovali k páskům 4 kanálový stmívač Mi-light. Ve finále jsme se rozhodly využít všechny kanály a tak jsme přidali řídící jednotky ještě k dekorativnímu osvětlení za televizí a k osvětlení na zdi.
Použité komponenty

LED pásky: 15W/m, 6W/m

Profil: Mikro

Difuzor matný mikro

Stmívač: MiLight

Zdroje: Mean Well

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.