Osvětlení kuchyňské linky

Pro snadnou přípravu pokrmů a nápojů, ale třeba i umývání nádobí je vždy zapotřebí dostatečné světlo. Doba, kdy se instalovaly do kuchyní zářivky, je už pryč. Nyní je téměř standardem LED pásek.

Osvětlení kuchyňské linky

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT OSVĚTLENÍ POD KUCHYŇSKOU LINKU

BARVA PÁSKU

Zaprvé je dobré zvážit celkový design kuchyňské linky. Pokud je kuchyňská linka rustikálního stylu, tak je vhodné zvolit LED pásky v teplé bílé barvě 2800-3200 K. V ostatních případech si můžete zvolit mezi denní bílou 3800-4500 K a studenou bílou 5500-6500 K nebo dle Vašeho vkusu.

HLINÍKOVÝ PROFIL

Další krok vede k výběru hliníkového profilu, který slouží jako chladič a zároveň zamezuje nepříjemnému a nežádoucímu oslňování z led pásku. Hliníkový profil má i tu výhodu, že se dá jednoduše očistit a zamezuje zaprášení a znečištění LED pásku. Při výběru hliníkového profilu dbejte jak na design, tak i na vnitřní šířku pro instalaci LED pásku. Nejpoužívanější variantou pro osvětlení kuchyňské linky je u nás profil Mikro – ALU s použitím čirého difuzoru a s LED páskem v denní bílé barvě.

Obrázek1-e1528980844467
Osvětlení kuchyňské linky
kuchyne
Kopie-souboru-kuchynskeskrinky_hore

JAK SI VYBRAT

VYPÍNAČE A STMÍVAČE

Pokud by LED osvětlení bylo moc silné, tak lze použít Mikro stmívač, který je přímo určen na instalaci do profilu, díky kterému si můžete libovolně nastavit intenzitu svitu. Tyto stmívací vypínače mají i tu funkci, že pokud nepřerušíte napájení trafa, tak si pamatují poslední Vámi uloženou pozici intenzity svitu LED pásku. Tímto se dostáváme i k problému, který řešíme dost často a to ten, že zákazníci mívají kuchyňskou linku osvětlenou zářivkovou trubicí a ta má pouze vypínač na tělese zářivky, takže elektrický přívod je neustále zapnutý. Potom je zapotřebí si promyslet zapínání LED osvětlení.

JAKÝ ZDROJ VYBRAT

Další krok je potřeba vybrat správný zdroj. Prvně se řídíme tím, zda vybraný LED pásek je na 12V nebo 24V. Poté si můžete vybrat, jestli chcete zdroj s ochranou IP67 (zdroje s označením např. LPV), který je vhodný do vlhkého prostředí a je jednodušší na neodbornou instalaci. Zdroje bez IP krytí z řad RS (na tyto zdroje máte záruku 36 měsíců) umí regulovat výstupní napětí, takže lze lehce regulovat intenzita svitu LED pásku. Zdroje řady RS doporučujeme spíše zkušenějším, jinak pro zákazníky volíme jednodušší variantu z řad APV a LPV zdrojů.

Podívejte se na naše realizace

Nejčastější dotazy

Dodáváme světlo do vašeho života

Jak je potřeba nachystat strop, když chci mít napínaný strop?

 Pokud uvažujete nad celoplošně osvětleným stropem, stačí nám nachystat jen vývody na světla a my si vše už nachystáme.

U obvodového stropu je potřeba vymalovat strop na bílo, aby strop krásně odrážel světlo a neházel stíny.

Jaké nejmenší snížení je potřeba?

Pokud chcete prosvětlený strop, doporučujeme snížení stropu alespoň 15cm. Obecně platí, že čím větší odsazení, tím je cena nižší.

Pokud budete mít jen fólii bez prosvětlení, tak nám stačí snížení 4cm.

Je vhodný napínaný strop i do koupelny? Nebo nad bazén?

Ano, napínaný strop díky svému materiálu může být i ve vlhkém prostředí.

Jak řešit stmívání?

Nejlepší variantou je chytrá domácnost Loxone (Smarteon), pokud ale nemáte chytrý dům můžete vybírat z několika variant stmívání, buď pomocí ovladače milight, pomocí triac stmívání, aplikací zigbee anebo casambi. Pokud si nevíte rady, tak nás oslovte a my Vám rádi poradíme.

Nezávazná poptávka