Rodinný dům Rozdrojovice

Město
Rozdrojovice
Typ
Rodinný dům

Popis realizace

Kompletní osvětlení celého domu pomocí LED pásků. Takzvaný “Dům bez žárovek”, je naše nejčastější realizace.

Do rozvaděče se umístí dva centrální napájecí zdroje nejčastěji Mean-Well HLG, díky těmto zdrojům můžeme na kterýkoliv světelný vývod umístit LED pásek o napětí 24V. To pro nás znamená plno výhod, můžeme si vymyslet tvar svítidla jakýkoliv chceme, velikost svítidla i provedení je variabilní. To nám otevírá cestu osvětlit dům přesně podle zákazníkových představ bez ohledu na to, jestli je vývod na svítidlo umístěn na správném místě – vývod ze stropu nebo ze zdi. Můžeme použít pouze jenom jako bod, který se musí profilem s LED páskem protnout a pak může pokračovat kamkoliv.

Svítidla na míru

V této konkrétní realizaci byly použity do všech pokojů čtverce z profilu LIPOD a LED pásku 15W/m v barvě neutrální bílá. V obývacím pokoji jsme instalovali obdélník o velikosti 1,5 x 1m, který zajistil dostatečný svit na celý velký obývací pokoj. Obdélník byl přisazený přímo na strop a nemuseli se tak řešit závěsná lanka. Nad jídelní stůl jsme zavěsili svítidlo z profilů LIPOD a do kuchyně jsme obdélník přisadili. Mimo osvětlení čtverci a obdélníky jsou v rodinném domě použity i čisté linie vyrobené také z profilu Lipod a LED pásků. Linie mohou být opět jak zavěsné tak přisazené.

Každé svítidlo se může ovládat klasickým vypínačem, tak jak jste zvyklí nebo můžete zvolit variantu dálkového ovládání ovladači milight nebo ovladač milight přímo připevnit na zeď. Výhodou této varianty je ovládání jedním ovladačem více světel a stmívání jednotlivých svítidel nebo všech svítidel zároveň.

Použité komponenty

Profil: LIPOD

LED pásek: 15 W/m

Zdroj: Mean Well

Difuzor: HS22

Ostatní: Závěsné lanka

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.