Osvětlení podhledu

Při osvětlování podhledu si musíme položit otázku, zdali má sloužit jako hlavní osvětlení nebo jako dekorace. V případě dekoračního osvětlení není důležitá velikost podhledu. Nejčastěji do něj instalujeme buď nejslabší bílý LED pásek  nebo  LED pásky barevné. V poslední době se čím dál častěji setkáváme s přáním zákazníků mít osvětlený podhled barevnou i bílou barvou.

Pro tato řešení existuje LED pásek RGBW, který vyhovuje těmto požadavkům. Pomocí ovladače si můžete zvolit buď pásek barevný nebo bílý. Barva bílého pásku je buď teplá bílá 3000 K, denní bílá 4500 K nebo studená bílá 6000 K.

Osvětlení podhledu se dá použít i jako hlavní svítidlo, je však potřeba počítat s jistou ztrátou světla, která vzniká odrazem od stropu. U hlavního svítidla je potřeba použít silnější LED pásky. A to buď 26W/m nebo 15W/m.

Pro případ, kdy chcete jen intimní světlo z hlavního svítidla, můžete intenzitu světla ztlumit pomocí ovladače.

Pro ideální rozptyl světla je zapotřebí, aby byl strop snížen o 10 cm, respektive, aby byla mezera mezi LED pásky a stropem aspoň 10 cm. LED pásek pak instalujeme do rohových profilů tak, aby svítil směrem do místnosti.

Pro přesné informace nás neváhejte kontaktovat, podhledů je mnoho druhů a každý má svoje specifikum.

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.