Osvětlení nábytku

Osvětlení nábytku se již neřeší ničím jiným než LED pásky. Pro toto osvětlení je vždy nutné předem si promyslet k čemu bude určené. Některé scény je vhodné nasvětlit dekoračně, slabšími LED pásky. Ostatní scény je nutné osvětlit LED páskem silnějším. Výjimkou není ani osvětlování barevnými pásky, a to buď v jednotlivých barvách nebo RGB či RGBW pásky.

Osvětlit lze velké množství nábytku. Běžné je osvětlení skříní, šuplíků, botníků, knihovniček, jednotlivých poliček, osvětlení postelí a za postele, konferenčních stolů, stolů pod televizi, nebo osvětlení za televizí. 

Při osvětlování skříní, botníků či šuplíků je výhodné instalovat osvětlení spolu se senzorem na vypínání a zapínání, který reaguje při otevírání a zavírání, takže se světlo rozsvítí v okamžiku, kdy otevřete. Samozřejmě je možné umístit do skříně i klasický mechanický vypínač.

Pásky se mohou instalovat jak do vsazeného profilu, tak do přisazeného profilu. Výhodou vsazeného profilu je, že v nábytku nezabírá žádný prostor a nezavadíte o něj. Musí se však vyfrézovat drážky přímo v nábytku. Přisazený profil je naopak poněkud šetrnější k nábytku, jelikož se do něj nemusí vůbec vrtat a profil se nalepí pomocí oboustranné lepící pásky, avšak vyčnívá.

Nábytek lze osvětlit jak bílou barvou, většinou pro praktické účely, tak barevně k dekoračním účelům.

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.