Komplexní osvětlení domácností

Komplexní osvětlení domácností je vhodné myšlenkově rozdělit na 2 typy – novostavby a domácnosti se stávajícím osvětlením, jelikož v každém případě se postupuje mírně odlišně.

Novostavba

Osvětlovat Vaší novostavbu nebo kompletní rekonstrukci Vašeho domu či bytu nás velmi baví. V ideálním případě se chceme dostat ke stavbě ještě v tu dobu, když nemáte zasekané kabely a máte holou stavbu. Vzhledem k tomu, že pracujeme se svítidly hlavně z LED pásků a ze svítidel na nízké napětí, děláme v domech zpravidla slaboproudý okruh na svítidla, většinou na 24V.

 Tento okruh se ale může kdykoliv v případě potřeby přepnout na klasický světelný okruh 240V, neliší se ani kabeláží ani vypínači. Pro nás i pro Vás to má ale velký vliv hlavně v tom, že můžeme umístit do rozvodní skříně nebo na jiné vhodné místo napájecí zdroje, které budou napájet veškerá svítidla v domě. Toto má především výhodu v tom, že napájecí zdroje nejsou u svítidel vidět a nemusí být maskovaná. Zároveň si můžeme dovolit použít ty nejkvalitnější napájecí zdroje se 7-letou zárukou, protože jeden zdroj napájí 3-10 svítidel. Cena zdroje se tedy rozloží a není to tak drahá položka. Zároveň má velmi vysokou efektivitu, takže svítidla budou ještě efektivnější.

Svítidla můžou mít různé tvary: jednotlivé linie, obdélníky, čtverce, kliky-háky a různé tvary tvořené z přímek. Svítidla můžeme kombinovat jak v jednobarevném provedení, tak i s měnícími barvami RGB. 

Zároveň lze instalovat stmívače na ideální doladění atmosféry, například v obývacím pokoji. Podívejte se na naše realizace kompletních domů. Věříme, že se Vám určitě budou líbit a třeba budou některé velmi podobné těm, které budeme realizovat i u Vás.

Domácnosti se stávajícími svítidly

V případě, že již v domě bydlíte a neplánujete výraznější rekonstrukci elektroinstalace, je trochu odlišný způsob instalace LED svítidel. Máme tyto možnosti – vystopujeme jestli máte svítidla napojená na jeden nebo více samostatných okruhů, které jsou oddělené od ostatních spotřebičů, pokud ano, můžeme se pustit do práce podobně jako u novostavby. Do rozvaděče nebo poblíž něj umístíme napájecí zdroje, které budou zásobit LED pásky napětím, které jim bude vyhovovat (většinou 24V). 

Na původní vývody pak nainstalujeme hliníkové profily a do nich umístíme LED pásky. U některých zákazníků se bohužel tyto okruhy nedají rozdělit, potom se nevyhneme sekání nebo jiným úpravám. Každopádně i s těmito případy se setkáváme velmi často a vždy jsme společně s Vámi něco vymysleli.

x

 

Milí návštěvníci, na našem webu používáme cookies. Slouží například k správnému fungování stránek. Pokračováním používání těchto stránek souhlasíte s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoli vypnout v nastavení Soukromí.